צור קשר 077-5355270 עגלת קניות החשבון שלי החשבון שלי

מה ההבדל בין קנבס לקאפה?

ההבדל בין קאפה לקנבסאם בעבר השימוש בקנבס היה נחלתם של ציירים בלבד, כיום חומר זה משמש גם את עולם הדפוס והדפסות על קנבס הן עניין שבשגרה. מלבד חומר הקנבס ישנו חומר נוסף שמשמש להדפסות והוא הקאפה. יכול מאוד להיות ששמעתם על שני החומרים אך אינכם יכולים בדיוק להצביע על ההבדלים. בשביל זה אנחנו כאן, עושים לכם קצת סדר בדברים.

מהו קנבס?

קנבס זהו בד שארוג בצורת שתי וערב. הוא בד פופולרי אשר שונה בטכניקת האריגה שלו מבדים אחרים, ולאורך השנים נעשה בו שימוש כמשטח לציור. הסיבה לכך טמונה בתכונות המגוונות שלו החל ביכולת ספיגת צבעים גדולה ועד גילוי עמידות גבוהה לאורך השנים. כבר מהמאה ה- 13 שאמנים מותחים את בד הקנבס על גבי מסגרת עץ כדי לצייר עליו ואפילו כיום יש המוני ציירים שמעדיפים לצייר על קנבס. מלבד ציור, השימוש בקנבס נעשה גם בעולמות אחרים כמו עולם הדפוס והצילום והגדלת תמונות על ידי הדפסה על קנבס הפכה למאוד פופולרית ויוצרת תוצאה מיוחדת ודקורטיבית.

מהו קאפה?

קאפה זהו חומר הדומה לקלקר דחוס. הוא מוקצף וקשיח אך מנגד פני השטח שלו חלקים. ישנם גדלים שונים ומגוונים של משטחי קאפה ולכן נעשה בהם שימוש רב בעולם הדפוס לצרכי שילוט, הגדלת תמונות ועוד. היות וכאן מדובר בחומר קשיח ולא בד כמו הקנבס, אפשר בהחלט לוותר על מסגרת ועדיין לזכות לאפקט יוקרתי ומרשים של תמונות נוף, תמונות אישיות, שילוט לאירועים, שלטי חוצות, חומר שיווקי ועוד המון אפשרויות. חשוב להדגיש שקאפה אמנם יותר קשיח מנייר או בד, אבל עדיין מדובר במוצר עדין שצריך להיזהר איתו.

פתרונות הדפסה מתקדמים

בשנים האחרונות חלה התקדמות מאוד גדולה בטכנולוגיות ההדפסה שקיימות. ישנן מכונות הדפסה חדישות ומאוד יעילות שיכולות להדפיס כמעט על כל חומר, לרבות על קנבס וקאפה. מלבד האפשרות להדפיס על חומרים שונים גם תהליך ההדפסה התקצר במידה משמעותית ונהיה הרבה יותר יעיל, פופולרי ומקובל וניתן להדפיס תמונות דיגיטליות על קנבס או קאפה, חומר שיווקי, מוצרי שילוט ועוד. למרות היתרונות הקיימים בהדפסה על שני חומרים אלו עדיין, יש ביניהם הבדלים החל במחירים ועד התוצאה הסופית.

הדפסה על קנבס VS הדפסה על קאפה

כדי להחליט במי מהחומרים לבחור צריך לעמוד על ההבדלים שיש בין שני חומרי הגלם.

  • נראות – קנבס הוא בד, קאפה הוא חומר ממשפחת הקלקר קשיח ומוקצף. ברוב המקרים הדפסה על קנבס נראית יותר יוקרתית.
  • שיטת ההדפסה – קנבס הוא בד, לכן ההדפסה תהיה ישירות עליו באמצעות מדפסת הזרקת דיו. לעומת זאת הדפסה על קאפה מעט שונה. היות ומדובר בחומר קשיח קודם כל מדפיסים את התמונה הרצויה על נייר ולאחר מכן מדביקים את אותה התמונה על משטח הקאפה.
  • עלויות – הדפסה על קנבס תהיה יקרה יותר בהשוואה להדפסה על קאפה. למרות מחירו הזול יחסית הקאפה, איכותי, עמיד ויציב.
  • איכות ההדפסה – הדפסה על קנבס (בד) מעט יותר מחוספסת ולכן בהשוואה להדפסה על קאפה התמונה תהיה פחות חדה.
  • עמידות – לרוב הדפסת תמונות על קנבס תהיה עמידה יותר ביחס להדפסה על קאפה. והיא תישמר לזמן רב.

בוחרים באינק רדי פרינט

בין אם אתם בוחרים להדפיס על קאפה ובין אם על קנבס, חשוב כי תבצעו את ההדפסה במקום איכותי שמציע שירות מקצועי ואדיב לצד טכנולוגיות הדפסה מתקדמות. באינק רדי פרינט אנו מספקים מעטפת שלמה של שירותי הדפסה לרבות: כרטיסי ביקור, ניירת משרדית, עיצוב והדפסת פולדר, שילוט, הגדלת תמונות, הזמנות לאירועים ועוד. אנו נשמח לספק לכם שירות מקצועי הכולל ציוד מתקדם ומערכת נוחה ופשוטה לתפעול, כך שתוכלו להפיק את המרב משירותי הדפוס שאנו מציעים.

מאמרים

מחירים תחרותיים

מחירים תחרותיים כל השנה
הדפסה איכותית ברמה בינלאומית

ציוד מתקדם וחדיש
משלוחים מהירים לכל הארץ

מגוון אפשרויות שילוח
אלפי לקוחות סומכים עלינו

עשרות אלפי לקוחות נאמנים