מחירון מחירון   צור קשר 077-5355270 עגלת קניות החשבון שלי החשבון שלי

מתי נשתמש בגדלי A3 ,A4 ו A5 בהדפסות?

מידות מקובלות במוצרי דפוסבעת קניית מדפסות, או צריכת שירותי הדפסה, מתאפשר השימוש בגדלים שונים של נייר כמו למשל A3, A4 ו- A5. מה ההבדלים בין הגדלים? ומתי נבחר באחד על פני אחר?

לגודל הנייר שבוחרים בתהליך ההדפסה יש משמעות גדולה, במיוחד כאשר מעוניינים להעביר מסר שיווקי. פתרונות הדפוס שלכם צריכים להיות מותאמים לקהל היעד ולמטרה שאתם רוצים להשיג וממש כפי שתשקיעו מחשבה בבחירת הצבעים והתוכן, כך עליכם גם להשקיע מחשבה בגודל הדף שתבחרו.

מהי מטרת ההדפסה?

ישנם סוגים שונים של מוצרי ההדפסה למשרד ולעסק החל בניירת משרדית, דרך מעטפות ופולדרים, ועד חומר שיווקי או אף לוחות שנה. היות וקיים הבדל כל כך גדול בין מוצרי ההדפסה השונים, עליכם לחשוב על גודל ההדפסה הרצוי בהתאם למטרת ההדפסה. לדוגמה: אם אתם מדפיסים שילוט שיש לראות למרחק עליכם לבחור בדף גדול יותר, כדי שהמסר יהיה כמה שיותר גלוי ובולט לעין. לעומת זאת אם אתם מדפיסים מוצר שיש להכניס לתיבת הדואר, למעטפה או אפילו לארנק עליכם לבחור בדף בגודל קטן יותר, כך שיהיה נוח לחלוקה ולשימוש.

על הגדלים השונים של הדפים

רוב המדפסות מותאמות לנייר בגודל A4, כך שגודל זה הוא הגודל הסטנדרטי שאנו מכירים משימושים שונים ומגוונים כמו למשל דיוור משרדי, תיוק בקלסרים, לימוד ועוד. סדרת A של נייר להדפסה מציינת גדלים של נייר במכפלות. ככל שהמספר עולה כך הדף יהיה קטן יותר, כלומר דף בגודל A3  יהיה כפול בגודלו מדף A4, לעומת נייר בגודל  A5 אשר יהיה קטן יותר ממנו במחצית.

שיקולי עיצוב אל מול שיקולי שימוש

בחירת הדף לא פעם תתבצע משיקולי עיצוב אל מול שיקולי שימוש. כלומר כמות התוכן שצריכה להיכנס וצורת החלוקה של הדף. בדוכני מכירות למשל יש צורך בכמה סוגים של חומר שיווקי: שלטים אשר יבליטו את הדוכן,  ופליירים ועלונים או ברושורים לחלוקה. השילוט נותר במקומו וצריך להיות כמה שיותר גדול, לעומת פליירים ועלונים או ברושורים שאותם מחלקים לאנשים כדי שיכירו טוב יותר את המוצר, השירות או המותג באופן כללי.

שימושים בדפים בגדלים שונים

  • דפי A4 כפי שציינו קודם דפי A4 גדולים יותר מדפי A5. הבחירה בהם תהיה אופטימלית כאשר עליכם להכניס כמות גדולה יותר של תוכן אל החומר השיווקי. גודל זה יתאים לעיצוב והדפסת פולדר, עיצוב לוחות שנה, עיצוב נייר מכתבים עבור ניירת משרדית, חשבוניות מס, תעודות משלוח, עיצוב והדפסת פליירים ועלונים, עיצוב ברושורים מקופלים ועוד.
  • דפי A3 דפי A3 כפולים בגודלם מדפי A4. לכן הבחירה בהם תהיה טובה כאשר אתם מעצבים ומדפיסים פתרונות שילוט או לחלופין ברושורים מקופלים לגודל  A4. דפים בגודל זה יתאימו גם עבור הדפסת פוסטרים, רולאפ שולחני ועוד.
  • דפי A5 דפי A5 קטנים יותר משני הסוגים האחרים ולכן ניתן להשתמש בהם בדרכים רבות. כך למשל זהו הגודל שמשמש לעיצוב קבלות, חשבוניות מס, קבלות עוסק פטור, חשבוניות עסקה, הזמנות עבודה, תעודות משלוח, הצעות מחיר ולעיצוב והדפסת פנקסים באופן כללי. גודל זה מתאים גם לעיצוב והדפסת חומר שיווקי כמו ברושורים, פליירים ועלונים, ברושורים מקופלים ועבור ניירת משרדית כמו דפי מזכר (ממו) ועוד.

אינק רדי פרינט מעמידה לרשותכם מגוון גדול של אפשרויות הדפסה בגדלים שונים ובעיצוב לבחירתכם. עצבו כבר עכשיו את המוצרים הנחוצים לכם!

מאמרים

מחירים תחרותיים

מחירים תחרותיים כל השנה
הדפסה איכותית ברמה בינלאומית

ציוד מתקדם וחדיש
משלוחים מהירים לכל הארץ

מגוון אפשרויות שילוח
אלפי לקוחות סומכים עלינו

עשרות אלפי לקוחות נאמנים