צור קשר 077-5355270 עגלת קניות החשבון שלי החשבון שלי

איך בוחרים נייר לדפוס שלך?

בחירת סוג ניירבחירת נייר למוצרי הדפוס שלכם זו סוגיה מעט מורכבת. בבסיס ההחלטה עומדת ההבנה, שאין נייר אחד שיתאים לכל פרויקט, מה גם שאין שתי עבודות הדפסה שדומות זו לזו. סוג הדיו, הציוד שעובדים איתו, הגימורים שתרצו, כל אלו ועוד הם משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת הנייר המתאים, שכן תהיה להם השפעה על המוצר המוגמר.

כדי שתצליחו לנתב את דרככם, ריכזנו לכם כמה טיפים מועילים שיעזור לכם לבחור את הנייר המתאים לפרויקט הדפוס שלכם.

סוג הנייר

לכל סוג הדפסה יש צורך בסוג אחר של נייר, ולכן ישנם סוגים שונים של ניירות דפוס. עם כל המגוון שקיים שם בחוץ, טבעי שיהיה לכם מעט קשה לבחור, במיוחד כאשר הסוגים השונים נבדלים בגדלים ומשקלים, ולא פעם כוללים גם ציפויים וגימורים.

מדוע סוג הנייר חשוב? כדי להתאים לסוג היישום ואופיו של המותג. ניירות אטומים שמשקלם גבוה יהיו מתאימים יותר להדפסת גלויות, הזמנות או תמונות, בעוד שניירות יותר קלים ומבריקים יתאימו לרולאפים, פוסטרים ומפות. יש עסקים ששמים דגש על קיימות ולכן מוצרי הדפוס שלהם צריכים לשקף את ערכיהם, או עסקים שחשובה להם היוקרה והרושם המתמשך ולכן יבחרו בניירות פרימיום.

סוג הפרויקט

פרויקט הדפוס שלכם גם ישפיע על הנייר, וכאשר אתם מתכננים ליצור מוצרי דפוס שילוו אתכם לאורך זמן או מוצרי שיווק שצריכים להיראות ייצוגיים ומקצועיים, עליכם לבחור בנייר המתאים. פרמטרים כמו סוג הפרויקט, אורך החיים הרצוי, המרקם, הצבע והציפוי יקבעו את טווח המחירים, כמו גם את מידת האיכות של הנייר שלכם.

סוג הגימור

כאשר מעצבים מוצרי דפוס יש לשים דגש גם על הגימור שאנו רוצים, שבכוחו לשפר את העיצוב. חלק מהעיצובים יהיו מבריקים, אחרים יהיו בעלי גימור מט וישנם גם גימורים מיוחדים שיעזרו לבלוט בעולם תחרותי. זכרו תמיד שהנייר אינו נמצא שם כדי לתת לשמש את הדיו בלבד, הנייר הנכון יכול לשפר משמעותית את העיצוב הנבחר ולהשפיע על התוצאה הסופית.

צבע ובהירות

יש לבן, לבן שמנת, לבן כסוף, לבן טבעי ובשורה התחתונה – ניירות בגוונים שונים שיהוו את הרקע המושלם לפרויקט הדפוס שלכם. לא כל גוון יתאים לכל מטרה, יש גוונים שיאפשרו לתוכן לבלוט בעוד שאחרים יהפכו אותו לנוח הרבה יותר לקריאה. כמו כן יש ניירות במרקמים וטקסטורות שונות או ניירות צבעוניים, אשר כולם כאחד, ישפיעו על מראה הטקסט והתמונות.

משקל הנייר

משקל הנייר גם מהווה שיקול בהתאם לאופיו של פרויקט ההדפסה, אופן השימוש ושיטת ההפצה. אם אתם שולחים מוצרי דפוס בדואר, משקל המוצר המוגמר מהווה שיקול מרכזי, כמו גם אם אתם מעוניינים בהדפסה דו צדדית, או במוצרי תצוגה שצריכים להחזיק מעמד, לגלות יציבות ולמלא את תפקידם בגאון.

משקל הנייר משתנה בהתאם לעובי שלו, ועשוי להשתנות בהתאם לעובי הנייר שתרצו.

התאמה לתהליך ההדפסה

אם תרצו להשתמש בטכניקות הדפסה מיוחדות כמו הטבעה, פויל מובלט, לכה סלקטיבית ועוד, וודאו שהנייר בו תבחרו מתאים לכאלו טכניקות. שימוש בנייר המתאים לתהליך ההדפסה יכול לחסוך לכם המון בעיות ואי התאמות.

תקציב

כולנו רוצים את הטוב ביותר, אך לא תמיד התקציב מאפשר. סוג הנייר מהווה אחוז ניכר מהעלות ולכן התקציב שעומד לרשותכם יכול להשפיע על סוג הנייר בו תבחרו.

תתייעצו!

ולבסוף, הכי טוב להתייעץ עם בית הדפוס, במיוחד אם אין ניסיון קודם או היכרות עם הסוגים השונים של הניירות שקיימים. חוסר ההיכרות גם עשוי לגרום לנו ללכת על הכי פשוט ולא להעז או לצאת מהקופסה, לכן תמיד כדאי לסמוך על בית הדפוס שאתו בחרנו לעבוד, ולקבל ממנו המלצה.

מאמרים

מחירים תחרותיים

מחירים תחרותיים כל השנה
הדפסה איכותית ברמה בינלאומית

ציוד מתקדם וחדיש
משלוחים מהירים לכל הארץ

מגוון אפשרויות שילוח
אלפי לקוחות סומכים עלינו

עשרות אלפי לקוחות נאמנים