מחירון מחירון   צור קשר 077-5355270 עגלת קניות החשבון שלי החשבון שלי

הדפסה דיגיטלית לעומת האופסט

הדפסת אופסטשתי השיטות הנפוצות ביותר למוצרי הדפוס המוכרים הן אופסט והדפסה דיגיטלית. מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה? איזו מבין השתיים עדיפה יותר? ואילו מוצרי דפוס כדאי להדפיס בכל אחת מן השיטות? לפניכם כל הפרטים החשובים.

דפוס הוא אחת ההמצאות החשובות ביותר ומאז המצאתו ועד היום הוא מהווה אבן דרך חשובה. בעוד שאופסט היא השיטה הראשונה ששימשה להדפסת מוצרי דפוס, הדפסה דיגיטלית נכנסה לתמונה רק בעשורים האחרונים והביאה עמה קדמה וחדשנות. אין ויכוח על כך ששתי השיטות איכותיות עם זאת לא ניתן להתעלם מכך שיש ביניהן הבדלים. כדי לעמוד עליהם יש להבין מה הבסיס העומד מאחורי שתי השיטות, לכן הרשינו לעצמנו לרכז עבורכם כמה מהפרטים החשובים.

אופסט

אופסט או בשמה הלועזי Offset זוהי טכניקת דפוס אשר הייתה כאן קודם. הטכניקה פשוטה למדי, בעת תהליך ההדפסה תמונת הדיו עוברת כמה שלבים עד שמגיעה לנייר המודפס ומוקרנת מלוח הפלטה על גליל גומי שנקרא לבלנקט. הדיו נכנס לתמונה רק באזורים בהם התמונה מוקרנת כאשר האזורים הלא מודפסים נותרים ריקים מדיו בעזרת שימוש במים.

  • יתרונות – טכניקה זו מאוד נפוצה וידועה כאיכותית. היא טומנת בחובה יתרונות רבים החל במחיר משתלם, דרך רמת דיוק גבוהה ועד רזולוציה טובה וצבעים חדים. כמו כן ניתן להוסיף להדפסה צבעים מטאליים או זרחניים מיוחדים.
  • חסרונות – לשיטה זו ישנם גם חסרונות. היא איטית יותר ועל כן פחות זמינה ללקוחות ממהרים וניתן להדפיס בעזרתה דפים בגדלים סטנדרטיים בלבד.

הדפסה דיגיטלית

טכניקת הדפסה חדשנית יותר אשר הפכה נפוצה בעיקר בשנים האחרונות היא הדפסה דיגיטלית. בניגוד לאופסט, כאן מדובר בשיטת הדפסה ישירה כך שמכונת הדפוס יכולה להדפיס את התמונה ישירות מפקודה במחשב ללא כל שלבי ביניים. להדפסה זו ישנם יתרונות בולטים בהשוואה לטכניקת האופסט.

  • יתרונות – הדפסה דיגיטלית הנה משתלמת וכיום ישנן מכונות מתקדמות אשר מדפיסות באיכות גבוהה במיוחד. יתרונות נוספים לשיטת הדפסה זו הם מהירות ההדפסה, הניקיון של העבודה ואפשרויות ההדפסה המרובות, לרבות האפשרות להדפיס במגוון גדלים ועל סוגים שונים של חומרי גלם כגון קנבסים, שלטים, מדבקות, מעטפות, הזמנות ועוד.
  • חסרונות – לשיטה זו יש גם חסרונות כך למשל לא ניתן לשלב בהדפסה צבעים מיוחדים כמו צבעים מטליים או זרחניים. כמו כן אם בעבר היה ניתן לטעון שרמת הדיוק שלה אינה גבוהה כיום ישנן מכונות שמשתוות לאופסט באיכות ההדפסה.

 

אנו באינק רדי פרינט מאמינים כי בחירה בשיטת ההדפסה צריכה להיעשות באופן מקצועי ויעיל. לכן אנו עובדים עם שתי שיטות ההדפסה ואף משלבים ביניהן בהתאם למוצר הנבחר ותוך התייחסות מעמיקה לצרכים, לדרישות ולאילוצים שלכם. בזכות הניסיון והידע שצברנו בתחום לצד המכונות המתקדמות עמן אנו עובדים, אנו יכולים לספק לכם פתרונות התפורים למידותיכם!

מאמרים

מחירים תחרותיים

מחירים תחרותיים כל השנה
הדפסה איכותית ברמה בינלאומית

ציוד מתקדם וחדיש
משלוחים מהירים לכל הארץ

מגוון אפשרויות שילוח
אלפי לקוחות סומכים עלינו

עשרות אלפי לקוחות נאמנים